Пошук та захист інформації

Пошук та захист інформації - Evelex Law Group

Захист інтересів клієнта – один з найголовніших принципів адвокатської діяльності, тому кожен фахівець без винятку повинен дотримуватись конфіденційності та забезпечувати безпеку всіх даних від протиправних дій. Для захисту інформації адвокати в Evelex використовують найновіші технології та системи, а також докладають максимум зусиль, щоб надати професійні послуги належної якості.

Особливості пошуку інформації адвокатом

В процесі захисту клієнта в досудовому та судовому слідстві адвокат може розраховувати тільки на дані з відкритих джерел та адвокатські запити, які він може направляти відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». З метою пошуку інформації, необхідної для надання правової допомоги клієнту, можна також скористатись дією Закону «Про доступ до публічної інформації». Розглянемо детальніше відмінні риси цих двох інструментів і ситуації, в яких доцільніше використовувати кожен з них.

Перш за все, варто звернути увагу на те, що адвокатський запит і запит на інформацію стосуються отримання даних, які заздалегідь зафіксовані. Не йдеться про створення нових відомостей, а лише надання копій документів, витягів з них, інформації, зафіксованої іншим способом, яка вже у розпорядженні відповідного органу. Про це вказано й у:

  1. Статті 1 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», яка передбачає, що публічною є «відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація».
  2. Статті 24 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». В частині 3 передбачається, що запит, який подає адвокат, не повинен стосуватися надання консультацій і роз’яснень положень законодавства.

Відповідно до зазначених вище статей Закону України, якщо адвокату потрібні ще не створені відомості, доцільніше скористатись інструментами, які передбачені ЗУ «Про звернення громадян». Наприклад, для пошуку інформації про людину чи ситуацію, що відбулася, можна подати клопотання, пропозицію, скаргу.

Конкретний метод отримання та захисту інформації в комп’ютерних системах адвокат обирає самостійно, орієнтуючись на ситуацію, власний досвід і законодавство. Варто зазначити, що адвокати в Evelex застосовують лише ті способи пошуку інформації, які сприяють правосуддю та охороні прав клієнтів.

ОРД у руках обвинувачення

Завдання оперативно-розшукової діяльності, згідно зі статтею 1 ЗУ «Про оперативно-розшукову діяльність» – пошук і фіксація фактичних відомостей про протиправні дії окремих осіб чи груп, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом. Тобто, суть ОРД фактично зводиться до збирання доказів стосовно обставин вчинення певного кримінального правопорушення з метою подання до суду.

Варто зазначити, що сторони обвинувачення та захисту мають бути рівними у праві збирати та подавати до суду докази стосовно фактичних обставин кримінального правопорушення. Проте адвокат та інші суб’єкти, які належать до сторони захисту, не мають права проводити оперативно-розшукову діяльність, а всі суб’єкти ОРД виступають на стороні обвинувачення.

Збираючи необхідну для захисту інформацію, адвокат повинен пам’ятати, що за прокурором стоїть закон, а за ним – людина зі своєю долею і надіями. Клієнт сподівається на нього і шукає захисту (Ф. Плевако). Саме тому фахівці Evelex постійно вдосконалюються, підвищують кваліфікацію, ретельно підходять до кожної справи та надають якісні послуги своїм клієнтам.

Зв`яжіться з нами

Залиште своє питання в формі і ми надішлемо вам відповідь поштою