Представлення в правоохоронних органах

Представлення в правоохоронних органах - Evelex Law Group

Взаємодія та співпраця з органами влади – одна з обов’язкових умов ведення бізнесу, і ніхто не може гарантувати, що ця взаємодія не відбудеться в негативному контексті. Представництво інтересів клієнта в правоохоронних і контролюючих органах влади входить до списку послуг, які надає компанія Evelex.

Коли потрібен представник в правоохоронних органах?

Найчастіше представник в правоохоронних органах України потрібен у випадку виникнення спірних і конфліктних ситуацій у відносинах з різними державними органами. Підприємницьку діяльність регулюють нормативні акти, а здійснення контролю такої діяльності лежить на численних наглядових установах. В разі наявності порушень законодавства України, може наставати юридична відповідальність підприємства чи організації або його посадових осіб. У таких ситуаціях робота юридичної особи пильно перевіряється податковою поліцією, СБУ, органами МВС, прокуратурою. Діяльність цих правоохоронних органів регулюється такими нормативними актами:

  • ЗУ «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю»;
  • ЗУ «Про міліцію»;
  • ЗУ «Про прокуратуру»;
  • ЗУ «Про СБУ»;
  • ЗУ «Про оперативно-розшукову діяльність».

Роль адвоката в представленні в правоохоронних органах

Професійне представлення і захист інтересів юридичної особи перед вищезазначеними органами здійснюється адвокатом. Він може використати не тільки законодавчий потенціал, але й права, притаманні саме діяльності адвоката в Україні. Наприклад, право на отримання інформації від державного органу стосовно підстав перевірки діяльності юридичної особи чи її керівного складу. Адвокат може подати запит до будь-якого органу з питань здійснення контролю за юрособою, інтереси якої він представляє. Окрім того, бувають ситуації, коли вирішальне значення має дотримання адвокатами принципу конфіденційності та збереження адвокатської таємниці.

В українських законодавчих актах чітко прописано, що адвокат зобов’язаний надійно захищати та тримати в таємниці інформацію, яку отримав в результаті своєї професійної діяльності. Саме тому, відомості щодо осіб, якими володіє адвокат, надаючи правову допомогу, становлять предмет адвокатської таємниці.

У сучасних реаліях неодноразово можна спостерігати ситуації, коли правоохоронні органи здійснюють тиск на адвоката, щоб отримати від нього певну інформацію. При цьому за відмову від дачі показань вони посилаються на можливість притягнення до кримінальної відповідальності.

У таких випадках правоохоронні органи вважають, що надаючи професійну допомогу юридичній особі адвокат виступає в ролі юриста. Такий погляд є необґрунтованим  і нелогічним, оскільки при укладанні договору між юридичною особою та адвокатом (чи адвокатським бюро) до уваги беруться певні професійні показники адвоката, зокрема його правовий статус згідно з чинним законодавством України. Адвокат має необхідні свідоцтва на право здійснювати професійну діяльність, тому має всі обов’язки, імунітети і властивості статусу адвоката.

Часто перевірка роботи юридичної особи передбачає перевірку діяльності керівного складу та головного бухгалтера. В таких випадках адвокат, який представляє інтереси юридичної особи в правоохоронних органах, може укласти договір на постійній основі і на представлення інтересів окремо взятих осіб, які працюють на цьому підприємстві чи в компанії. Подібний договір дозволяє адвокатові брати участь у роботі правоохоронних органів при притягненні до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Зрозуміло, що коли ваша організація привертає увагу контролюючих чи правоохоронних органів, це завжди змушує вийти із зони комфорту та викликає стрес. Однак не варто панікувати, опускати руки і сподіватися на щасливий кінець. Перше, що необхідно зробити – звернутись за професійною допомогою адвоката, який буде представляти та захищати ваші інтереси в органах влади. Своєчасне звернення до фахівця допоможе домогтися справедливого рішення і потрібного для юридичної особи результату.

Адвокати в Evelex здійснюють повноцінний юридичний супровід підприємницької діяльності як юридичних, так і фізичних осіб. Наші спеціалісти втілюють в собі кращі якості, необхідні для високопрофесійного представництва ваших інтересів в правоохоронних органах.

Якщо потрібна допомога чи консультація наших фахівців, вкажіть номер свого мобільного телефону та прізвище в спеціально відведеному для цього вікні, і ми зателефонуємо найближчим часом. Також можете залишити своє питання в формі, вказавши ім’я, адресу електронної пошти та саме питання. Відповідь надішлемо на e-mail. 

Зв`яжіться з нами

Залиште своє питання в формі і ми надішлемо вам відповідь поштою